SmartQ V3 - Android to podstawa, reszta się nie liczy? (za 315 zł) - Tabletowo.pl
Ważne

SmartQ V3 – Android to podstawa, reszta się nie liczy? (za 315 zł)

Tabletowo.pl SmartQ V3 - Android to podstawa, reszta się nie liczy? (za 315 zł) Chińskie Nowości

Można odnieść wrażenie, że niektóre firmy (zwłaszcza chińskie) produkują tablety internetowe tylko i wyłącznie po to, żeby włączyć się do tabletowego szaleństwa. Nie jest ważne, że specyfikacją nawet do pięt nie sięgają jego prekursorowi – Apple iPadowi… Najważniejszy jest fakt, że się mogą pochwalić pracą pod kontrolą Androida. Takim właśnie urządzeniem jest wyprodukowany przez SmartDevices SmartQ V3, który oprócz googlowskiego systemu nie może się pochwalić zbytnio ciekawymi danymi technicznymi.

Jak zawsze po zbyt długim wstępie i wylewaniu moich żali na temat kiepskich tabletów, przyjrzyjmy się specyfikacji tego konkretnego modelu. SmartQ V5 może się pochwalić przede wszystkim 4,3-calowym ekranem dotykowym o przekątnej 800 x 480 pikseli.

Sercem urządzenia jest procesor ARM 11 o częstotliwości 600MHz z 256MB RAM. Ciekawostką jest to, iż tablet ten działa na Androidzie 2.1, który prawdopodobnie otrzyma moliwość aktualizacji do najnowszej wersji – 2.2 Froyo.

Cena SmartQ V3 na chińskim rynku ma wynosić poniżej 100 dolarów, czyli ok. 315 złotych. Nic dziwnego, że specyfikacja modelu jest jaka jest. Odnośnie dostępności tabletu w Europie na razie nic nie wiadomo.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona