Toshiba CM1 - szkolny pomocnik każdego ucznia - Tabletowo.pl

Toshiba CM1 – szkolny pomocnik każdego ucznia

Tabletowo.pl Toshiba CM1 - szkolny pomocnik każdego ucznia Hybrydy Nowości Toshiba

Toshiba postanowiła wyjść na przeciw oczekiwaniom najmłodszych, którzy chcieliby na zajęciach w szkołach używał niedrogiej hybrydy netbooka i tabletu. Takim właśnie urządzeniem jest CM1, które w mgnieniu oka powinno zyskał wielu zwolenników mających po jakieś dziesięć lat. Sprzęt powstał dzięki współpracy japońskiego producenta z Intelem.

Jednak to, że ma być stosunkowo tani, nie oznacza, że nie będzie mógł się pochwalić ciekawymi danymi technicznymi. Specyfikacja Toshiba CM1 zawiera przede wszystkim procesor Intel Atom N450 o taktowaniu 1,66 GHz, 2GB RAM oraz dysk twardy o pojemności 160GB.

Co więcej, urządzenie zostało wyposażone w dotykowy ekran o przekątnej 10,1-cala, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli, który można obracać o 180 stopni. Dzięki temu można najnowszego sprzętu Toshiby używać zarówno jako netbooka, jak i tabletu internetowego.

Toshiba CM1 została wyposażona w WiFi, kamerkę internetową oraz głośniki. Wymiary urządzenia to 268 x 216 x 35,6-57 mm, natomiast waga – 1,8 kg. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 7 Professional.

Toshiba CM1 powinna trafić do sprzedaży w sierpniu 2010 roku. Jej cena nie została podana.

Tabletowo.pl Toshiba CM1 - szkolny pomocnik każdego ucznia Hybrydy Nowości Toshiba

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona