Mesada - tablet z 5-calowym ekranem - Tabletowo.pl

Mesada – tablet z 5-calowym ekranem

Tabletowo.pl Mesada - tablet z 5-calowym ekranem Chińskie Nowości

Mesada, chińska firma zajmująca się przede wszystkim produkowaniem nawigacji GPS, wzięła się za stworzenie własnego tabletu internetowego. Urządzenie wyposażone w ekran o przekątnej 5-cali jest całkiem interesującym sprzętem, u którego da się zauważyć zarówno plusy, jak i minusy.

Zacznijmy może od zalet tabletu. Mesada został wyposażony w 512MB RAM, 32GB pamięci wewnętrznej, GPS, WiFi, 3G oraz wyjście HDMI. Jego sercem jest procesor ARM Cortex-A8 o zegarze 833MHz.

Urządzenie to również wspomniany wcześniej dotykowy 5-calowy ekran rezystancyjny WVGA, potrafiący wyświetlać obraz w jakości HD (720p). Nie zabraknie w nim także slotu kart microSD oraz baterii o pojemności 2000 mAh.

Ze złych wiadomości najważniejszą jest system operacyjny, pod kontrolą którego będzie działać tablet. Będzie to Windows CE 6.0, który – jak zapewne się ze mną zgodzicie – nie jest zbyt trafną platformą dla tego typu urządzeń. Miejmy jednak nadzieję, że wkrótce firma zdecyduje się na produkcję wersji sprzętu z Androidem.

Tablet Mesada pojawi się w sprzedaży w Chinach już w przyszłym miesiącu. Producent nie ujawnił na razie szczegółów odnośnie ceny swojego produktu, ani jego dostępności w krajach europejskich.

Źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona