Ważne

Lianhua – tablet za 115 dolarów (aktualizacja)

Lianhua - tablet

Lianhua, firma mająca swoją siedzibę w Shenzhen, zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie. Jest nim tablet wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 7-cali. Ale nie to jest najciekawsze w całym sprzęcie. Na uwagę najbardziej zasługuje w nim – cena, która wynosi tylko 115 dolarów. Ale znów pojawia się pytanie, czy chiński tablet jest tyle wart? Zobaczmy.

Urządzenie może się pochwalić wspomnianym wyżej 7-calowym ekranem dotykowym o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, wbudowanymi głośnikami, slotem karty SIM, portem USB i miejscem na rysik.

Ale to jeszcze nie wszystko. Lianhua to również procesor ARM o zegarze 600MHz, 256MB DDR2 oraz 2GB pamięci wewnętrznej (z możliwością rozszerzenia do 32GB dzięki slotowi kart pamięci).

Do najciekawszych danych technicznych urządzenia możemy także zaliczyć odbiornik TV, 3G oraz GPS. Tablet kontrolowany jest przez system operacyjny Android lub WinCE (do wyboru).

Cena tabletu Lianhua wynosi, jak już wspomniałam, 115 dolarów. Wersja z platformą Google dostępna będzie pod koniec bieżącego miesiąca, natomiast z WinCE wkrótce. Jak Wam się podoba kolejny chiński tablet?

Aktualizacja (25.06):

Pojawiły się nieoficjalne informacje, że tablet ma być jeszcze tańszy! Ma kosztować ok. 74 dolary.

Komentarze

 • daqwid2727

  ja bym zainstalował sobie potem tam ubuntu netbook i bym miał wypasiony tablet! a w polsce kiedy??

  • Katarzyna Pura

   Dobre pytanie. Oficjalnej informacji na ten temat nie było, więc trzeba raczej liczyć na jakiś mały cud ;-)

 • Nie cud, tylko eBay :D

 • A ekran oporowy… :(

 • Spawnn

  pewnie mizerny czas pracy na baterii, odpada…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona