Za 3 lata częściej będziemy kupować tablety niż komputery stacjonarne?

Głównie za sprawą iPada, tablety stały się ostatnio tematem numer jeden. Co więcej, mają się stać na tyle popularne, że już za kilka lat będą się sprzedawać lepiej, niż komputery stacjonarne!

Tak przynajmniej twierdzą analitycy z amerykańskiej firmy Forrester. Porównali oni sprzedaż tabletów, laptopów, netbooków i tzw. desktopów. Aktualnie te pierwsze mają zaledwie 6 procent rynku, a ostatnie 32 procent. Zdecydowanie przodują laptopy z udziałem na poziomie 44 procent.

A jak będzie za kilka lat? Możliwe, że już w 2013 roku sprzedaż tabletów i komputerów stacjonarnych będzie na mniej więcej tym samym poziomie (20-21%). Jednocześnie udział notebooków i netbooków nie ulegnie większej zmianie. Oznacza to, że urządzenia typu Apple iPad będą największym zagrożeniem dla tradycyjnych komputerów.

Ciekawe jest też to, że już za dwa lata tablety mają prześcignąć bardzo popularne ostatnio netbooki. Zresztą sami zobaczcie sobie tabelkę:

HomeLab

Komentarze

  • Sareth

    Tablety są potrzebne owszem ale nie wyobrażam sobie na przykład grafika robiącego skomplikowaną animację na takim urządzonku do internetu (a przynajmniej nie na ipadzie :) )

  • salieri

    i właśnie się doczekaliśmy. Mniej więcej tak to wygląda. :D

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona