Ważne

Niesamowity prototyp tabletu Innoversal z ekranem Pixel Qi

Na targach Computex 2010 firma Innoversal zaprezentowała prototyp bardzo interesującego tabletu. Urządzenie zostało wyposażone w ekran Pixel Qi, co sprawia, że stoisko producenta w ostatnim dniu stało się jednym z najbardziej obleganych.

10,1-calowe urządzenie Innoversal może się pochwalić przede wszystkim innowacyjnym panelem dotykowym Pixel Qi. Dzięki niemu korzystanie z tabletu będzie możliwe nawet podczas mocnego oświetlenia czy w pełnym słońcu. Ekran może wyświetlać obraz w maksymalnej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Co więcej, jest nastawiony na małe zużycie energii.

Oprócz niesamowitego ekranu, prototyp Innoversal posiada naprawdę świetną specyfikację. Na jego pokładzie znajdziemy przede wszystkim:
– procesor Intel Atom N450 o taktowaniu 1,66 GHz,
– czytnik kart microSD,
– aparat o rozdzielczości 8 Mpix,
– port USB 2.0,
– WiFi,
– Bluetooth 2.0 z EDR,
– 3,5 mm wyjście słuchawkowe,
– wejście karty SIM,
– baterię o pojemności 5300 mAh.

W momencie wejścia urządzenia do sprzedaży dostępne mają być trzy wersje tabletu: z 16GB, 32GB i 64GB pamięci wewnętrznej. Co ciekawe, do wyboru będziemy mieć także cztery systemy operacyjne: Windows 7, Android, Ubuntu lub Chrome.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze tablety Innoversal z ekranem Pixel Qi pojawią się na rynku we wrześniu bieżącego roku. Ich cena – w zależności od konfiguracji – ma wahać się w okolicy 550 dolarów.

HomeLab

Komentarze

 • akieres

  co w tym takiego nowatorskiego czego nie ma już Notion Ink Adam?
  przy czym Pixel Qi nie da rady porównać z e ink np. kindla, bo to jednak rozwiązanie, które jest pomiędzy kolorowym LCD a eINK,
  czyli posiada dwie wady jednocześnie:
  – wygląda jak ekran LCD pięć lat temu (wyblakłe kolory, kiepski angle view)
  – nie jest tak dobry jak e papier przy czytaniu

  • tiger

   A wszystko przez to, że w serwisie po prawej stronie przycisków stron z wiadomościami jest przycisk [ostatnia] a brakuje [następna]

 • akieres

  hehe, nie zauważyłem, że to bardzo stary artykuł, nie było jeszcze wtedy Notion Ink Adam ;), pozdrawiam,

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona