Tablet do gier Archos GamePad 2 debiutuje w dokumentach FCC

Co sądzicie o tabletach do gier? Takich urządzeń jest niewiele i bynajmniej nie wzięły rynku szturmem, ale odniosły wystarczająco duży sukces, by producent jednego z nich zdecydował się na wprowadzenie do sklepów drugiej generacji. Mowa o Archosie GamePadzie 2, który wczoraj po południu został wymieniony na liście sprzętu elektronicznego dostarczonego do zatwierdzenia przez Federalną Komisję Łączności w Stanach Zjednoczonych. Oficjalna premiera tabletu jeszcze nie nastąpiła, a zatem jedyne informacje na jego temat pochodzą z dokumentów opublikowanych przez FCC. Niestety, są szczątkowe i dość niekonkretne.

Wiemy, że Archos GamePad 2 będzie tanim urządzeniem dla dzieci lub młodzieży. Jak wynika ze z zamieszczonych zdjęć, producent wyposażył go w 7-calowy pojemnościowy ekran dotykowy, wyprofilowaną, plastikową obudowę oraz zestaw fizycznych przycisków do gier obejmujący joysticki, manipulatory kierunkowe, spusty oraz przełączniki. Ponadto karcie specyfikacji tabletu znajduje się także moduł Bluetooth, którego zabrakło w modelu pierwszej generacji. Pozostałe szczegóły owiane są mgłą tajemnicy i domysłów. Czy Archos poprawił działanie przycisków do gier? Na jaki procesor i ilość RAM się zdecydował? Na odpowiedzi na te i inne pytania przyjdzie nam poczekać do momentu wprowadzenia urządzenia na rynek.

Pewną wskazówką może być pierwszy Archos GamePad, który światło dzienne ujrzał pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Choć z założenia był ciekawym pomysłem, recenzenci na całym świecie zgodnie twierdzą, że pogrążył go mało wydajny procesor (dwurdzeniowy procesor RK3066 1,5 GHz z układem graficznym Mali-400). Biorąc pod uwagę fakt, że GamePad miał być tabletem do gier, wybór procesora zastanawia. Bez wątpienia czynnikiem decydującym była cena, która ostatecznie nie przekroczyła 150 euro. Miejmy nadzieję, że Archos nie wejdzie do tej samej rzeki drugi raz i wyposaży GamePada 2 w układ nowocześniejszy i potężniejszy. Wymagania pojawiających w Google Play gier rosną, a wraz z nimi oczekiwania użytkowników.

via ArcTablet