Wpisy | Komentarze


Nadchodzi Android 4.0 dla Huawei MediaPad

Dodał: Katarzyna Pura, 17.12.2011, 11:46

tablet huawei mediapad

Prezentacja Huawei MediaPad w drugiej połowie czerwca bieżącego roku wprawiła nas w niemałe osłupienie, kiedy okazało się, że jest to pierwszy tablet pracujący w oparciu o Androida Honeycomb w wersji 3.2, maksymalnie zoptymalizowanej do pracy na urządzeniach z ekranami o przekątnej 7″ (wcześniejsze edycje „plastra miodu” miały z tym problem). Możliwość aktualizacji tabletu do Androida Ice Cream Sandwich dotychczas stała pod znakiem zapytania. Okazuje się jednak, że „lodowa kanapka” zagości na Huawei MediaPad. I to już niedługo.

Nasz zaprzyjaźniony niemiecki serwis TabletCommunity donosi, że proces aktualizacji tabletu Huawei do Androida Ice Cream Sandwich rozpocznie się już w pierwszym kwartale 2012 roku, czyli równolegle do większości innych tabletów, które mają mieć możliwość dokonania aktualizacji platformy.

Problem pojawia się jednak w momencie, w którym chcemy kupić Huwaei MediaPad w Polsce, bowiem oficjalna premiera tego modelu w naszym kraju jeszcze nie miała miejsca (mimo że jakiś czas temu można było go nabyć w promocji iBood – za 1495 złotych).

Rynkowy debiut Huawei MediaPad w Polsce planowany jest na pierwszy kwartał 2012 roku. Może się więc okazać, że urządzenie po wyjęciu z pudełka od razu będzie sygnalizowało możliwość aktualizacji Androida do najnowszej wersji – Ice Cream Sandwich.

Dla wszystkich, którzy nie kojarzą tabletu MediaPad, krótkie przypomnienie parametrów technicznych. Został bowiem wyposażony w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz, 7-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 3G, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,3 Mpix, WiFi, Bluetooth, 8GB pamięci oraz slot kart microSD.

źródło

Podobne artykuły:

Comments (13)

 

  1. jjw pisze:

    W Polsce to urządzenie nie ma przyszłości

    • aaa pisze:

      Dlaczego? Mimo że tylko 7 cali, to ma porządną rozdzielczość. Snapdragon pewnie ma NEONa i z video radzi sobie lepiej niż Tegra2… Gdybym miał kupić tablet nie do gier 3D i bardziej przenośny niż 10 calowce, to to wydaje się najlepszym wyborem.

  2. mithos_k pisze:

    I jak to zaraz napisze kolega 2markem bez USB to jest tylko bezwartościowy kawał plastiku :-)

  3. 2marekm pisze:

    „Wywołany do tablicy” :)
    Faktycznie nie mam, ale jak tylko ukaże się tablet z pełnym USB, 3G i Tegrą 3….będzie mój. Na SD już mi nie zależy ponieważ kupiłem przyszłościowo czytnik kart SD w kształcie pendriva nie licząc na wspaniałomyślność producentów tabletów.
    Cieszy to, że pisząc o czymś /duży port USB/ kilkanaście razy w wielu postach, zapada to w pamięci wielu forumowiczów, którzy ten aspekt będą brali pod uwagę, nie kierując się ślepą chęcią natychmiastowego zakupu kastrata.
    Dotyczy to szczególnie markowych tabletów Samsung i Sony.
    Mój duży TV ma – 3 USB, mały w sypialni – USB, wieża Yamaha – USB, mini wieża Yamaha – USB, komputer PC – 6 USB, stary laptop Asusa – 2 USB, stara nagrywarka z DVD Wiwa – USB, odtwarzacz multimedialny – 2 USB. Ramki fotograficznej nie posiadam, które to też mają USB.
    Chwaląc się swoimi USB :) , teraz czekam na porządny tablet z tym przydatnym portem.

    • Adam pisze:

      „Faktycznie nie mam, ale jak tylko ukaże się tablet z pełnym USB, 3G i Tegrą 3….będzie mój.”

      Chyba kolega się dłuuugo nie doczeka. Jeśli w ogóle.

  4. 2marekm pisze:

    Zapomniałem dodać jeszcze, że….dekoder Vectry ma USB i modem do internetu i telefonu – USB, chociaż nie wiem do czego są używalne.
    Niepojętym jest, że urządzenia multimedialne tego nie posiadają.

  5. jjw pisze:

    ale mnie nic nie obchodzi czy masz usb czy nie
    rob co chcesz, tylko nie pisz co chwile tego samego o usb

  6. Jan Kowalski pisze:

    A dla mnie jest bardzo „pojętym”. Może wyjaśnię czemu, na przykładzie Samsunga Galaxy Tab P 1000 (można dostać już za niedużą kasę).
    Po co USB w czymś co ma 3G (dostęp do chmury – Dropboxy i inne, zawsze i wszędzie), ma wejście na karty micro SD (aktualnie pojemność 16 czy 32 GB bez łaski), ma WiFi (przesyłanie plików – żaden problem) a żeby było śmieszniej, kabel zasilający ma końcówkę pod USB więc można tablet podłączyć pod wszystko co ma wejście USB (laptop/komputer itp). Dodatkowo też obsługuje BT jakby komuś się nie chciało przesyłać plików przez WiFi.

    Jak czytam takich, wybaczcie słowo ale, bęcwałów, to mnie słabość nagła ogarnia. Bo niby do czego może służyć USB?
    - do podpięcia modemu – po cholerę? Jest 3G, wkładasz kartę, nic ci nie odstaje.
    - do podłączenia pendriva – po cholerę? Tak samo przenosisz dane na micro SD a pojemności wcale tak bardzo się już nie różnią
    - do przesyłania plików – i w czym problem? Przecież pliki skądś przesyłamy lub przesyłamy na coś, z reguły z laptop/komputer/telewizor, a do tego mamy akurat kabel, WiFi czy BT do wyboru
    - podłączenie telefonu – po diabła? Można przez BT/teethering ale znowu – po co? Przecież mamy wejście na kartę sim
    - synchronizacja z komputerem/laptopem – po co? Można użyć WiFi, BT lub kabla
    - do drukarki – nic prostszego. Podłączymy się przez BT lub sieć domową

    W aspekcie przesyłu wszelkich danych można w ogóle zrezygnować z okablowania. Mniejsze pliki wrzucać na Dropbox, zdjęcia na, na przykład, Picassa. A ogólnie wszystko można bujnąć przez BT czy WiFi. Dlatego ja się pytam – po co wam konkretnie wejście USB na tablecie? Bo może w swoim technologicznym zacofaniu, albo, jak wolę o sobie myśleć, ideologicznym uwalnianiu się od kabli, coś pomijam?

    Na co wam to USB ludzie? Co takiego można podłączyć, czego nie da się obejść z powodzeniem jakąś aplikacją albo wbudowaną funkcjonalnością tabletu?

    • agn pisze:

      niby racja ale port usb jest poprostu wygodny i jak lubisz siedziec i kombinowac to Twoj tablet moze zrobic wszystko bezprzewodowo.

      mozna

      ale NIE trzeba. i to lubie ze jak bede chciał sobie cos podlaczyc pod usb to sobie to zrobie a nie bede musiał kombinować.
      mam duzego pendrive do przerzucania plików róóóóżnej wielkosci, przeciez nie musze rezygnowac z wygody tylko i wyłacznie dlatego bo komuś się pomyślało ze bez usb da się żyć. da się tylko tutaj przytoczę Twoje pytanie po co? z tym usb to jak z 3g. przeciez po co on? wiecej kosztuje a przeciez jest mifi i tethering i mozna kase zaoszczędzić. a no można, ale ja wole mieć o jedną rzecz za duzo niż o jedną za mało :) idąc dalej takim tokiem to po co tablet? przeciez dobrym smartphonem zrobisz to samo co tabletem! idąc dalej po co komu smartphone jezeli przede wszystkim ma służyć do dzwonienia i pisania sms, ale po co komu komórka skoro równie dobrze mozemy sie kontaktowac przez tel domowy i po co komu smsy itp itd… takie kółko kastrackie mozna tworzyc aż do kononowiczowego „zróbmy tak, by nie było niczego” głupie i durne, no fakt…

      a teraz tak całkiem powaznie duze usb to fajna sprawa, natomiast juz nie widze zadnego sensu montowania micro usb. tak jak to w telefonach jeszcze czasem jest potrzebne bo innej mozliwosci nie ma przesyłu danych, lecz przeciez na to i tak przewaznie trzeba przejsciówke tudziez specjalny kabelek których raczej sie kilkanascie w domu nie wala jak to z duzym usb bywa.

  7. 2marekm pisze:

    Gdyby takich malkontentów jak ja, było zdecydowanie więcej na wszystkich forach, to producenci wykastrowanych tabletów musieli by się liczyć z ich zdaniem. Niestety większość zachowuje się jak strzyżone owieczki, które są w stanie zaakceptować wszystko co im wmówią cwani i pazerni marketingowcy od tabletów. Niektórym wystarczy z pewnością sama matryca, co ja mówię samo szkło przykrywające matrycę, aby byli zadowoleni. Może „mądrala” Jan Kowalski powie mi jak mam „w terenie”, będąc poza miejscem zamieszkania, robić te wszystkie zawiłe czynności, które on proponuje ? Te Jego „chmury, Dropboxy, BT, teetheringy” i wiele innych. Nie każdy jest taki techniczny i „mUndry”, będąc być może pracownikiem Samsunga. Może jemu to odpowiada, mnie nie.

  8. tko pisze:

    Macie już może jakieś informacje kiedy i gdzie dostępny będzie ten całkiem interesujący tablet?? szukam modelu do 7″

Odpowiedz

Redakcja tabletowo.pl zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy. Wypowiedzi nie na temat, obrażające pozostałych czytelników i te, które nic nie wnoszą - będą usuwane.