Wpisy | Komentarze


„Padfone” – taką nazwę będzie nosiło tajemnicze urządzenie Asusa?

Dodał: Jarosław Sroka, 27.05.2011, 21:22

Trzeba przyznać, że Asus wie, jak wybudować odpowiednią atmosferę tajemniczości wokół swojego nadchodzącego urządzenia. Działa ona na wyobraźnię nie tylko klientów, ale także naszą – dziennikarzy. Na Tabletowo.pl zaczęliśmy, przy Waszej ogromnej pomocy, snuć przypuszczenia odnośnie ostatnich rewelacji od Asusa, które światło ujrzą podczas tegorocznych tajwańskich targów Computex 2011.

Jak ostatecznie będzie wyglądało urządzenie i jaką będzie miało specyfikację, dowiemy się nie wcześniej, niż pomiędzy 31 maja a 4 czerwca 2011 roku. Skąpe grafiki publikowane w internecie przez Asusa pobudzają wyobraźnię i skłaniają do myślenia. Hasła „Pad or Phone?” oraz „How about both?” wyraźnie sugerują, że najmłodsze, jeszcze nienarodzone, dziecko tajwańskiego koncernu będzie bardzo ciekawe.

Przed dwoma miesiącami pokazaliśmy Wam pracę francuskiego projektanta Antoine’a Brieuxa – HTC Tube. Zaprezentowany w niej tablet pozwalał na podłączenie telefonu, który pełniłby rolę modemu 3G oraz niektórych komponentów wewnętrznych zwanych kartridżami. Jeszcze wtedy koncepcja ta wydawała nam się kompletnie abstrakcyjna i futurystyczna, ale dziś, po kuszących obietnicach Asusa, dochodzimy do wniosku, że urzadzenie wyposażone w tę technologię wkrótce może ujrzeć światło dzienne.

Znajomi dziennikarze z serwisów Netbook Italia oraz Netbooknews przygotowali projekt tajemniczego… no właśnie, czego? (grafiki poniżej)

Dziś możemy powiedzieć Wam jaką nazwę, najprawdopodobniej, będzie nosiło nadchodzące urządzenie Asusa.
Panie i panowie, pozwólcie, że zaprezentuję Wam… Padfone!

Nazwa „Padfone” zastała zarejestrowana przez firmę ASUSTEK COMPUTER INCORPORATION raptem cztery dni temu.

Padfon. Padfon-Padfon. Jakkolwiek w języku angielskim mogące brzmieć ciekawie i intrygująco, po polsku słowo to kojarzy się raczej z dziecięcą zabawką, niż profesjonalnym narzędziem łączącym cechy tabletu i smartfonu.

Jak Wam się podoba nazwa nadchodzącego „iPad-killera”? Czy według Was jest adekwatna i brzmi wystarczająco atrakcyjnie?

źródło

Podobne artykuły:

Comments (10)

 

  1. Tomasz pisze:

    Wygląda z punktu widzenia funkcjonalności – idiotycznie.

  2. Eduardo pisze:

    Ciekawe… tylko tak co chwilę wychodzi coś nowego i w końcu nic nie kupię:D Będę siedział na tabletowo i zmieniał swoje zamiary… był iPad 2, potem Transformer, teraz myślałem nad Sliderem… a teraz wychodzi coś co może wyprzeć pozostałem;D Mam dosyć!

    • agn pisze:

      tak jak z telefonami. jak chcesz kupic cos high-endowego a bedziesz patrzyl na to ze pozniej bedzie tansze lub cos lepszego to nic nie kupisz.

      • Arek pisze:

        Tylko teraz rynek tabletów jest niezrównoważony, a smartfonów całkowicie stabilny.

        Telefon? Na dzień dzisiejszy tylko SGS II, Lg Optimus Dual i HTC Desire HD. Posłużyłyby wam IDEALNIE przez co najmniej półtora roku. Później byłyby już „tylko” bardzo dobre ;) . Ten pierwszy to totalna miazga. Nie zapowiada się, by szybko powstał SGS III.

    • Eduardo pisze:

      Telefon już mam. Niedawno HTC HD2 przeszedłem na DHD. Z tabletem jest inaczej tak jak to napisał Arek. Moja granica zastanawiania się to koniec sierpnia:)

  3. KISS pisze:

    ja tam im będę bardzo mocno kibicował z tym „Padfone-m”
    tak żeby konkurencja rozpoczeła produkcje podobnych urządzeń i wtedy coś podobnego kupie np od Samsunga, Motoroli czy LG ;)

    a dlaczego tak pisze (?)… Asus od conajmiej kilku lat jeśli chodzi o smartfony i telefony gdzieś tam chowa się po kątach i tak naprawde nic ciekawego nie produkuje, a jak produkuje to nawet nikt zbytno o tym nie wie ;)
    Asus chyba nawet nie ma żadnego telefonu na Andoidzie, głównie jakies starocie na W$ Mobile

    Motorola Atrix też miała być niby taką rewolucją i coraz więcej wychodzi niedoróbek, pierwsze testy nie są zbyt optymistyczne – więc pytanie czy Asus jest w stanie nagle zbudować takie hybrydowe urządzenia które spełni wszystkie wymagania klientów

    ps. nazwa do kitu :P

  4. hosting www pisze:

    Czyli teraz tylko 2 lata czekania i po kilku opóźnieniach pojawi się w sklepach :-) ?

  5. SyoMas pisze:

    Ciekawe jak poradza sobie z systemem, ktory jednoczesnie bedzie dzialal na telefonie i tablecie. Honeycomb a telefonie?
    Dla mnie to idealne rozwiazanie, tylko po mojej recenzji nikt ode mnie nie odkupi Adama wiec juz teraz musze odkladac kase na taka hybryde :)
    Zartuje, nigdy nie odsprzedam Adama, to bedzie moj pierwszy eksponat w zestawie kolekcjonerskim.

Odpowiedz

Redakcja tabletowo.pl zastrzega sobie prawo do moderowania komentarzy. Wypowiedzi nie na temat, obrażające pozostałych czytelników i te, które nic nie wnoszą - będą usuwane.